Kaymakamlığımızca 2014 yılında başlatılan, İhtiyaç Sahibi Ailelerin Çocukları için düzenlenen "HAYDİ ÇOCUKLAR YÜZMEYE" Projesi bu yaz tatilinde de devam edecektir.
 

Karabağlar İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Karabağlar Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünün de katkıları ile Gerçekleştirilen 'HAYDİ ÇOCUKLAR YÜZMEYE' Projesi ile İlçemizde İkamet eden İhtiyaç Sahibi Ailelerin Çocuklarına yüzme sporunun sevdirilmesi, yüzme sporuna olan ilgilerinin artırılması ve yeteneklerinin keşfedilmesi, çocuklarımızın sosyalleşmeleri, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunulması hedeflenmiştir. Proje kapsamında 1.000 çocuğumuza yaz tatili boyunca yüzme sporu yaptırılması hedeflenmektedir.

Yüzme kursumuza; ilçemiz okullarında eğitim gören 8-14 yaş arası ihtiyaç sahibi kız ve erkek çocuklarımız için başvuru yapılabilmektedir. Müracaatlar Karabağlar Kaymakamlığı Hükümet Konağında bulunan Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğüne öğrencinin velisi tarafından yapılacak olup başvuruda öğrenciye ait 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf ile öğrenciye ait kimlik fotokopisi gerekmektedir.