KARABAĞLAR KAYMAKAMLIĞINCA DÜZENLENEN "HEPİMİZ İÇİN GÜZEL BİR HAYAT” SLOGANI İLE KUTLANAN ENGELLİLER ŞENLİĞİ

 

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında Birleşmiş Milletlere üye 156 ülke tarafından kutlanılan Engelliler Haftası kapsamında Kaymakamlığımızca, aynı zamanda da Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin katkılarıyla Karabağlar belediyesi Uzundere Rekreasyon alanında "HEPİMİZ İÇİN GÜZEL BİR HAYAT" Temalı piknik düzenlendi.
İlçemiz okullarındaki özel eğitim sınıflarında eğitim gören Özel Eğitim öğrencilerine yönelik düzenlenen bahar şenliğine İlçe Kaymakamımız Mehmet Sadık TUNÇ, ilçe jandarma komutanı İlçe Emniyet Müdürü Kaan COŞKUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KAYA, sağlık müdürü NEZİHE Üzüm, SGK müdürü Meral DOKUMACI, yazı işleri müdürü Refik BAHADIR,Daire Amirleri, Şube Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri Birsen TÜRKOĞLU, Mehmet ÖZDAŞ , İsmail TAŞ Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hande BAYIK ile çok sayıda öğrenci ve ailesi katıldı.

Öğrenciler için kurulan oyun parkurlarında kaliteli ve eğlenceli zaman geçirerek gönüllerince eğlenen öğrencilere hediyelerini İlçe Kaymakamımız Mehmet Sadık TUNÇ ve diğer katılımcılar takdim etti.
“Hepimiz için güzel bir hayat” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe 250'si özel eğitim öğrencisi olmak üzere 600'e yakın öğrenci, veli ve özel eğitim öğretmeni katıldı. Bir karnaval coşkusu içerisinde geçen piknikte oyun parkları ve kurulan oyun alanlarında yapılan ikramlarla canlı müzik, palyaço ve gün boyu süren etkinliklerle Özel Eğitim öğrencilerimiz unutamayacakları bir gün geçirdiler.

İlçe Kaymakamımız Mehmet Sadık TUNÇ yaptığı konuşmasında "Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Sosyal Devlet ilkesi ve kültürümüz değerlerimiz gereğince bu insanlarımızın kardeşlerimizin çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştırabilecek her türlü çabayı göstermemiz gerekir okullarımızı toplu taşıma araçlarımızı hastanelerimizi kısaca yaşamın olduğu her yeri onlarında rahat yararlanabilecekleri şekilde düzenlemeliyiz. Bu şenlikle buİnsanlarımızın sorunlarına bir kez daha dikkat çekmek istedik. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı yürekten kutluyorum özverili çalışmaları için" dedi.

 
 
  İSAY2 Galeri