Törene İlçe Kaymakamımız Mehmet Sadık TUNÇ, Vali Yardımcısı Fatih DAMATLAR, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin SELVİTOPU, Kurum Amirleri, Şube Müdürleri, Yöneticiler ve çok sayıda Öğretmenimiz katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından adaylığı kaldırılan öğretmenler adına Derya BOZDEMİR ve emekli öğretmenler adına Sait ÖZCAN konuşma yaptı.

Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hazırlanan klip gösteriminin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI konuşmalarını gerçekleştirdi. Bütün öğretmenlerin gününü kutlayan BARDAKÇI, 'Eğitimin tarihi, insanlık tarihi kadar eskidir. Modern anlamda eğitim, yazının bulunuşuyla başlar. Yazı ve kitap, eğitimin temel amacıdır.' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI'nın kutlama mesajının yayınlanmasının ardından "Öğrenci gözüyle öğretmen" temalı resim, şiir ve kompozisyon dallarında ödül alan öğrencilerimize ödülleri Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin SELVİTOPU, Vali Yardımcısı Fatih DAMATLAR ve İlçe Kaymakamımız Mehmet Sadık TUNÇ tarafından verildi.

Halk oyunları gösterimi ve Cumhuriyet NSİ Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin müzikler eşliğinde şiir sunumu ile devam eden etkinlik, Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin törenin ardından söylenen öğretmen marşıyla sona erdi.